Výhody proč topit černým uhlím

Při plánování stavby domu, nebo jeho rekonstrukce určitě mnoho lidí uvažuje nad tím, jaké topení zvolit – tedy jakou surovinu budou využívat. Nejčastěji se používá uhlí, plyn a elektřina. Vzhledem k cenám posledních dvou je jednou z výhod černého uhlí právě jeho cena. Náklady na vytápění lze tak mít v porovnání s ostatními možnostmi mnohem nižší. Samozřejmě pokud bude zvoleno skutečně černé uhlí. To je sice oproti tomu hnědému mírně dražší, ale fakta jsou jasná, a tak právě černé má mnohem větší výhřevnost. Ta se pohybuje okolo hodnoty 23,1 MJ/kg, a tak v konečném důsledku za černé uhlí utratíme výrazně méně.

Černé uhlí je i poměrně šetrné k životnímu prostředí

Pokud vám záleží i na naší přírodě a nechcete ji příliš znečišťovat, rozhodně se černého uhlí není nutné bát. Oproti hnědému, které je největším znečišťovatelem, je černé uhlí poměrně ekologické. Zvláště to platí v případě spalování v moderních kotlích, které jsou vytvořeny za účelem toho, aby si z každého kousku vzali maximum tepla a ten dokonale a kvalitně vyhořel. A právě díky tomu jsou moderní kotle na černé uhlí doporučovány. Nejenom že tak umožní chránit přírodu, ale navíc jsou v mnoha případech plně automatické, a tak je jednou z výhod při topení černým uhlím i celková pohodlnost celého procesu.

Výhodou je i téměř bezpracný provoz

Ačkoliv mnoho lidí žije v domnění, že topení černým uhlím je hlavně časově a fyzicky náročná činnost, určitě tomu tak není. Jednou z výhod topení touto surovinou je totiž časová nenáročnost. Mnoho kotlů totiž funguje na automatickém principu, a tak stačí jednou za čas naplnit jejich zásobník, a kotel tak funguje sám od sebe, stejně jako například kotel na elektřinu a plyn. Navíc má černé uhlí i velkou účinnost, a tak je určitě s ohledem na cenu a pohodlnost jasnou volbou, kterou využívá stále více domácností.

This entry was posted on Čtvrtek, Listopad 21st, 2013 at 13:08 and is filed under Nezařazené. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply