Kotle na černé uhlí (klasické)

Vzhledem k tomu, že má černé uhlí poměrně dobrou výhřevnost, a zároveň jsou jeho ceny poměrně zajímavé, je oblíbenou možností vytápění, a to především starších domů. Rozhodně to však není pravidlem, jelikož topení černým uhlím vyhledávají i majitelé novostaveb. Samozřejmě aby mohl být touto surovinou objekt vytápěn, je třeba mít kvalitní kotel. Největší zastoupení mají kotle klasické, které jsou určeny k manuálnímu doplňování. Ačkoliv se to může zdát jako velmi namáhavá činnost, moderní kotle na černé uhlí jsou konstruovány tak, aby použité uhlí vydrželo hořet a dodávat teplo co nejdéle, a nebylo nutné chodit přikládat tak často.

Moderní technologie vedou

Zatímco klasické kotle fungovaly na jednoduchém principu, kdy se zkrátka jenom přikládalo, kouř odcházel do komína a teplem se ohřívala expanzní nádoba s vodou, dnešní kotle jsou na tom už mnohem lépe. Řada z nich disponuje třeba ventilátorem, který pracuje na principu generátorového zplynování. Ventilátor tak dokáže odvést mnohem efektivněji všechny spaliny, a ty se tak nedostanou nikam jinam, než do komína samotného. Kromě ohřevu vody na topení dokážou také ohřívat vodu například v boileru.

Samozřejmostí jsou i účinné regulace

Co bylo v minulosti u klasických kotlů velkým problémem, to mají moderní kotle perfektně vyřešeno. V minulosti bylo nutné dobře odhadnout množství přiloženého uhlí, jinak mohlo dojít k přehřátí vody, jelikož kotel zkrátka moc topil. Ty dnešní fungují díky manuálním i elektronickým regulacím mnohem lépe, a tak lze požadované teploty přesně nastavit, a v souvislosti s tím dané kotle sami otevírají či přivírají záklopky, aby umožnili větší či menší tah kotle. Poskytují tak skvělý komfort, který určitě ocení mnoho lidí, kteří právě tuto metodu volí. Důležité při výběru je vybrat hlavně správnou velikost a vlastnosti, aby celý objekt skutečně vytopit dokázal.

PRODEJ UHLÍ pro klasické kotle:
Pytlované hnědé ledvické uhlí, ořech 2, 1000 Kg | Balené hnědé uhlí pro klasická kamna 1000 Kg | Balené černé uhlí pro klasická kamna 1000 Kg | Pytlované hnědé ledvické uhlí, ořech 1, 10 Kg, 900 kg | Pytlované hnědé ledvické uhlí, ořech 1, 1000 Kg

This entry was posted on Čtvrtek, Listopad 21st, 2013 at 13:08 and is filed under Nezařazené. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply