Kotle na černé uhlí (automatické)

S topením na černé uhlí jistě souvisí i to, jaký máme kotel. Samozřejmě pryč je doba, kdy mělo mnoho místností svá vlastní kamna, kde se každý den zatápělo a samozřejmě uhlím se v průběhu dne přikládalo. Taková stará kamna byla oproti dnešním kotlům především velmi neefektivní, a topení samotné tak bylo velmi náročnou činností. Automatické kotle na černé uhlí však dokázaly to, že i uhlí může být efektivní palivo, které dokonale vytopí každý dům, a zároveň není nutné chodit pravidelně několikrát denně přikládat. Právě v tomto ohledu funguje samotná automatičnost.

Automatické kotle bývají především účinnější, než ty běžné

Automatický kotel na černé uhlí se svou funkčností a principem fungování nijak neliší od kotlů manuálních. Tou hlavní změnou je však násypka, která je součástí takového automatického kotle. Násypkou se rozumí různě velká nádoba na uhlí, kterou stačí naplnit, a dále se není nutné o nic starat, jelikož kotel si dané uhlí dávkuje sám. Díky tomu ho dávkuje v přesných intervalech, a tak dokáže vytápět mnohem efektivněji a rovnoměrněji, což při běžném vytápění není možné. V takových případech totiž žár výrazněji kolísá, a tak může přebytečné teplo získané spalováním unikat pryč komínem.

Existují různé modely

Samozřejmě jak už to bývá, i u automatických kotlů existují různé modely. Ty se neliší pouze značkou nebo velikostí násypky – i když ta je velmi důležitá taktéž. Čím je samozřejmě větší, tím větší intervaly na doplňování si můžete dovolit. Některé kotle však mají litinové nebo ocelové kotlové těleso, jiné umožňují i manuální topení, a to třeba dřevem, a jiné jsou určené pouze pro spalování černého uhlí. Rozhodně tak přinášejí obrovský komfort, jelikož jedinou starostí je pravidelně doplnit násypku na uhlí, a vše ostatní zařídí kotel. Vy tak můžete pouze plynule regulovat teplotu, podobně třeba jako u kotlů plynových.

PRODEJ UHLÍ pro automatické kotle:
Balené černé uhlí pro automatické kotle 1000 Kg | Pytlované hnědé ledvické uhlí, ořech 2, 1000 Kg | Balené hnědé uhlí pro automatické kotle 1000 Kg

This entry was posted on Čtvrtek, Listopad 21st, 2013 at 13:06 and is filed under Nezařazené. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply